Úvodní stránka Fóra MOR Czechoslovak Pokec Jaké PC na hry Odpověď na: Jaké PC na hry

Terablick
Účastník

Začnu odzadu…

Kubajs: notebook za 13k asi nebude zrovna herní dělo, ale podle toho co píšeš jako nouzovka na cesty asi stačí 🙂 Každopádně dobré vědět že to alespoň zvládá 🙂

CzR: Sestava myslím slušná, procesor mám asi o chlup lepší (i7 3770k), grafiku stejnou a jsem na tom dost podobně s těma fps 🙂 jen GTX 660 už v HD rozlišení nezvládá vyhlazování (ani základní), což ale jde oželet, a v A2 to moc nevadí (v A3 ho překvapivě zvládá mnohem líp, takže tam mám 4xAA a nějaké další “vyhlazovací efekty” při stejných fps).

Jinak když jsme tedy i u toho co vlastně kdo má a jak mu to na tom běží, klidně pište taky, hodí se vědět jak na čem A2 a A běží. Důležité je ale uvádět na jakém rozlišení hrajete (viz já – na 1280×1024 pohodlně přes 100FPS i s vyhlazováním, ale po přechodu na HD monitor kolem 40-50 fps a v A2 vyhlazování nehrozí, v A3 jen základ), a případně v čem jste museli slevit aby to běželo tak nějak dobře 🙂

Moje sestava tedy je:

i7 3770K, GTX 660 2GB, MSI Z77A GD55, 4x 4GB Corsair Vengeance DDR3 1600, zdroj Tagan TG 530 U15, Skříň bigtower Chieftec BA-01 B, disky 2x Adata SP550 (os + Steam), + 5x různé “rychlé” HDD 1-3TB/ks, set vodního chlazení Innovatek XXD + přídavný blok na grafiku, monitor Benq GW2760 + druhý monitor Samsung Syncmaster E1920 (dostal jsem ho darem) + v záloze druhý stejný (možná časem rozjedu 3 monitory :D), klávesnice Logitec G19, myš Genius GX Game Gila, headset Creative soundblaster 3D tactic (má vlastní USB zvukovku, což je velká výhoda), a joystick Microsoft SideWinder Precision Pro

Aja: Co ty CRT monitory? 😀
Jinak návrhů halda, trochu se v tom zorientovat nebude asi pro každého úplně snadné, ale v zásadě souhlasím, jen i3 mi na hry přijde maličko slabé (obecně), ale do opravdu levného “herního” PC asi OK (hlavně ne AMD :)). Něco mi přijde zbytečně drahé v poměru cena:výkon, něco OK do dražších nebo naopak levnějších sestav, celkově se v tom najde něco pro každého 🙂 Jsem hodně zvědavej na nižší řady AMD 4xx, ale musíme si počkat až budou otestované v praktickém provozu. Jinak v bodech:

1: souhlas
2: Raději bych asi volil i5
3: rozhodně schvaluju – sám je mám 🙂
4: nevím jestli nesáhnout rovnou po dražším i5 6600, ale 1500 navíc je asi ještě moc, hlavně do levnějších sestav, a rozdíl nebude velkej
5: souhlas
6: neznám, nemůžu hodnotit, ale asi bych raději sáhl po osvědčeném Arctic Freezer 13, kterej nestojí o moc víc
7: RX480 asi bude super, ale ještě bych si počkal na víc reálných testů, a taky na levnější řady 4xx za nižší ceny, Accelero mi přijde zbytečně drahé, ale pokud jde někomu o hluk a nesáhne po vodě, pak asi jasná volba za co vyměnit původní chladič (pokud měnit), GTX 1060 mi přijde zbytečně drahá, raději bych asi sáhl po vyzkoušené GTX 980 (ale o GTX 1060 toho moc nevim, možná má něco v čem 980 překoná :))
8: Benq 2470H dobrá volba, ale za cenu toho Dellu mám 27″ AMVA monitor Benq šetrnej k očím, a ten Dell podle mě nemá nic co by mluvilo spíš pro něj než pro můj Benq 🙂
9: mě osobně se líbí víc ten Asus, ale je to skoro “deska jako deska”, spíš jde o porty atd 🙂
10: za tu cenu parádní skříně, jinak asi jsou i “vymakanější”, ale ne za takový ceny 🙂
11: rozhodně souhlas 🙂
12a: souhlas, podle mě jedna z mála voleb pro Armu
13a: souhlas, souhlas, asi bych volil levnější ale přesto kvalitní zdroje, buď Corsair nebo Seasonic, případně další, např. podle doporučení co jsi sám poslal, kde si myslím vybere každý podle svých možností a voleb: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=938&t=1235181
14a: ano, pokud chci utratit hodně peněz za jen o málo lepší disk než Adata SP550, ale je to volba mnoha hráčů, takže souhlas 🙂
12b: proboha proč tak drahou grafiku? Za GTX 980 dáš o 3-4 tisíce míň a podle mě podá přinejmenším srovnatelný výkon
13b: opět jedině souhlas
14b: viz 14a 🙂
15: Pokud někdo zaplatí grafiku co to utáhne, už asi neřeší že monitor stojí 10k, takže ano 🙂
16: ano, ale v týhle ceně je už výběr i z “lepších” skříní, ale nic proti téhle 🙂
16,5: viz poznámky k 12b a 13a
17: nevím jestli rozdíl ve výkonu stojí za o tolik vyšší cenu…
18: proboha… 😀 Pro 4K asi OK, ale kolik lidí dá za grafiku tolik peněz? 😀

A ještě bych doporučil ze zkušenosti ventilátory Arctic F12TC s teplotní sondou a automatickou regulací otáček v rozsahu 500-1800 otáček a k ventilátorům obecně doporučuju gumové nožičky – třeba tyhle co mám já: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007N0BU0CM2TRL