MOR Czechoslovak - Arma Gaming Clan

Úvodní stránka Fóra MOR Czechoslovak Pokec Jaké PC na hry

Zvolené téma obsahuje celkem 39 odpovědí. Do diskuze (8 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  sixor a poslední změna proběhla před 1 rok, 3 měsíců.

• Autor
    Terablick
    Terablick
    Účastník

Zakládám toto téma zatím tady v pokecu, výsledek bych pak dal do veřejně dostupné sekce fora nebo někam na stránky, jako jakési MOR doporučení na herní sestavu.

Napište prosím pokud možno celou sestavu, ideálně co nejpřesnější označení, nebo rovnou odkazy na eshop (ne na košík, ale jednotlivě na stránky komponent), ale samozřejmě můžete psát i návrhy jen na některé komponenty, nebo prostě diskutovat k tématu 🙂

Vybírejte pokud možno jen z komponent co jsou aktuálně na trhu běžně dostupné, nebo o kterých jsou už známé přesné vlastnosti, výkon atd z reálných testů finálních prodejních verzí, ale na trhu ještě nejsou nebo jsou teprve “na cestě”. Ideálně aby byly k dispozici testy z konkrétních her – pro srovnání výkonu v dané konkrétní hře. Odkazy na testy ve hrách jsou velmi vítány 🙂

Jako výchozí hodnoty bych stanovil kompletní sestavu včetně skříně a zdroje (bez monitoru, myši a klávesnice) v cenách do cca 15, 20 a 25 tisíc (+/- něco, ale ne že jako sestavu za 15 navrhnete sestavu za 18,5). Klávesnice, myši a monitory navrhujte taky, ale nezapočítávejte je do ceny sestavy.

Sestavy přidávejte stylem:

– CPU: typ, model, běžná cena, odkaz na eshop
    – GK: typ, model, běžná cena, odkaz na eshop
    – deska (MB) —“”—
    – paměti (RAM) —“”—
    – zdroj (PSU) —“”—
    – chladič CPU —“”—
    – chladič GK (pokud si myslíte, že je potřeba ho měnit) —“”—
    – skříň (CASE) —“”—
    atd, případně další věci jako ventilátory do CASE a další příslušenství sestavy, které považujete za důležité a potřebné

a na konec
    ——————————
    cena celé sestavy: xxxxxxxx Kč (cena hlavních komponent)
    případně ještě:
    cena sestavy + doplňků: xxxxxxxxx Kč (cena komponent + příslušenství jako ventilátory do case atd).
    pokud chcete, můžete nakonec napsat i celkovou cenu s monitorem, klávesnicí a myší které by jste doporučovali. Ceny těchto věcí by měly odpovídat ceně a výkonu celé sestavy (nemá smysl navrhovat k PC za 15 tisíc klávesnici za 3, myš za 2 a monitor za 10 :)).

Můžete uvést i více návrhů – pak je udělejte jako samostatné sestavy, klidně pod sebe v jednom příspěvku, nebo pokud rozdílů nebude moc (1-2, max. 3), napište cenu sestavy třeba s jedním typem GK a pak se druhým, nebo např. levnější a dražší variantu.

Do ceny sestavy nezapočítávejte žádný OS ani další SW atd!!! Jde čistě o HW – komponenty.

Téma můžeme pak nechat otevřené a doplňovat nové komponenty nebo sestavy podle toho, co bude aktuálně podle vás ideální volbou pro herní PC v dané cenové kategorii, a podle toho by jsme upravovali i doporučené sestavy v infu pro návštěvníky. Tam pak můžete jednoduše odkázat každého kdo se zeptá co by jste mu doporučili (samozřejmě mu k tomu můžete dát poznámku, že by jste vy osobně doporučili raději tohle než tamto atd…).

Terablick
    Terablick
    Účastník

Za mě bych určitě v dnešní době volil do levných i dražších sestav jako jedinou volbu CPU i5 6600k, do těch nejdražších pak možná i některou i7, ale v podstatě není důvod nepoužít i5. Grafiky obecně preferuju nVidia (už proto, že obecně lépe sedí Intel + nVidia), ale nebráním se ani nové řadě AMD řady 4, která ale bohužel zatím není reálně moc vyzkoušená (některé typy nejsou ještě ani na trhu), takže se zatím “bojím” je doporučovat. Ze zkušenosti nemůžu souhlasit s tvrzením, že SSD nemá smysl na hry, ale samozřejmě FPS vám nepřidá. Zkrátí jen loading hry po spuštění a možná trochu i načítání dat během hraní. Hodně ale záleží na rychlosti 4k čtení konkrétního disku (číslo obecné rychlosti čtení je velmi zavádějící, a navíc často lživé – v reálných testech dopadají takové disky často mizerně). Obecně nejlepší jsou disky Samsung (EVO stačí, PRO jsou lepší, ale o dost dražší), ale prakticky stejné výsledky má i podstatně levnější Adata SP550 a pád radlších. Vřele doporučuju podívat se na reálné testy na stránkách http://ssd.userbenchmark.com/ (je ale třeba dívat se na všechny hodnoty, ne jen na obecné “doporučení” nebo na rychlost čtení. Porovnejte si alespoň read, write, 4k read, 4k write a effective speed, ideálně si rozklikněte nebo vyhledejte konkrétní disk a dejte si srovnání s jiným konkrétním diskem – dost vás překvapí některé výsledky. Bohužel některé disky se na první pokus nenajdou, a je třeba vyhledat je podle konkrétního a přesného označení nebo zkrátka hledat (třeba právě SP550 od Adata se hůř hledá, ale jsou tam (i ode mě) a vyplatí se je srovnat s 2x dražšími disky v konkrétních i celkových parametrech :)).

Trochu složitější to je se zdroji, RAM, case atd. Tam je možností mnoho, a každý asi má nějaké osobní preference. Proto navrhujte pokud možno optimální volbu podle nějaké “reálné užitné hodnoty”, místo osobních preferencí konkrétní značky nebo o 3% lepších komponent za 2x vyšší ceny 🙂

Case volte podle užitné hodnoty, praktičnosti, odvětrání, uživatelského “pohodlí” (přední porty atd), atd – ne podle vzhledu 🙂

Aja
    Aja
    Klíčník

Poslední sestavu co jsem doporučoval: odkaz

(Taková průměrná herní sestava Budeme to nazývat zlatý střed, avšak minimum pro Armu)

Pokud by měl někdo vyší rozpočet šel bych s upgradem v tomto pořadí:
    1/ MSI NVIDIA 750 Ti Twin Frozr 2GD5 OC (3499 ,-) -> MSI NVIDIA GTX 950 GAMING 2G (449 ,-) ->MSI GTX 960 GAMING 2G (5040,-)
    2/ Intel Core i3-6100 (3269,-) ->Intel Core i3-6300 (4210,-) ->Intel Core i3-6320 (4549,-)
    3/+ADATA SSD SP550 240GB (1799,-)
    4/->Intel Core i5-6400 (5262,-) -> Intel Core i5-6500 (5790,-)
    5/ Kingston HyperX Fury 8GB (930,-) ->Corsair Vengeance LPX DDR4 (2x8GB) ( 1875,-)
    6/+SilentiumPC Spartan 3 LT (439,-)
    7/->Radeon RX 480 8G (7500,-) + Arctic Accelero Xtreme 4 (1650,-) (celkem 9150) ->MSI GTX 1060 GAMING X 6G (9990,-)
    8/BenQ GW2470H 23,8″ (3389,-)->DELL 24″ WLED Profesional P2414 (5500,-)
    9/MSI B150 PC MATE(2276,-) -> ASUS B150-PRO (2800)
    10/SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black (849,-) -> Fractal Design 230 ATX (1339,-)
    11/ ->ARCTIC Freezer 13 (678,-)
    Pro hráče Arma:
    12a/ ->Intel Core i5-6600 (6390,-)
    13a/ ->MSI Z170A-G43 PLUS (3157,-) + I5 6600K (6729,-) + Corsair ATX 550W ( 2581,-) (celkem: hodně)
    14a/ ->Samsung 850 EVO 250GB (2490,-)
    Pro tuctové hráče:
    12b/ ->MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G (14 500,-)
    13b/ ->Intel Core i5-6600 (6390,-)
    14b/ ->Samsung 850 EVO 250GB (2490,-)

Společně pak dále:
    15/ -> BenQ GW2765HT 27″ (9990,-) -> ASUS MG279Q (17 490,-)
    16/ ->Fractal Design Define R5 Black (2890,-)
    16,5/ krok 12b+13a
    17/ Intel Core i7-6700K (10 299,-)
    18/ ->MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8G (22 480,-)

CzR_CZ
    CzR_CZ
    Účastník

Ahoj,

ja mam:

Procesor: i5 3570K mirne pretaktovany na 4x 3.7GHz
    Chladic: original co dodavaji s procesorem, netreba ho menit
    Pamet: 8GB Ram
    Grafika:NVIDIA GeForce GTX 660
    Disk: SSD disk

A staci to. Neco jsem v nastaveni Army povypinal a mam FPS stabilne kolem 50.
    Monitor jsem si nastavil take na 50Hz. Pameti zlevnili a tak ted mam celkem
    24GB a vypnuty swap ve Windows.

Aja
    Aja
    Klíčník

BTW. Kolem bodu 12,5 Bych nakoupil Další větráky do case (od ověřené společnosti Artic, verze R12/R14)
    19/ Seagate Desktop HDD 1TB (1415,-) -> Western Digital RED NAS 1TB (1 792,-)
    20/ +SCYTHE Himuro (493,-)
    22/ + Arctic Accelero Xtreme 4 (1650,-)
    23/ ->Noctua NF-P12 (478,- x 4) +Noctua NF-A14 PWM (525,- 2x)
    24/ -> Noctua NH-D14 (2030,-) -> Noctua NH-D15 (2500,-)

Výsledek: Ultra komp

Kubajs21
    Kubajs21
    Klíčník

Doporučuji tento notebook ( https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-charcoal-gray-design-2015-d3808499.htm?o=1 ), je dobrý pro práci a dá se na něm hrát WoT na vysoké detaily, Arma 3 na normální detaily (30 – 40 fps). Mám ho teď na dovolené a za těch 13 000 to je celkem slušné. Warcraft 3 jedu vše na max a notebook se ani nezahřeje a to hraju venku, kde je 35 stupňů. Samozřejmě toto se hodí pouze, když jede člověk na víkend pryč, nebo na dovolenou, kde nemá PC.

Aja
    Aja
    Klíčník

re Kubajs: Fajn, že u Aceru se dá vrátit win a máš ho pak o 1500,- levnější. BTW, co to má za dislplej?

P.S. Já bych už NTB s dedikovanou grafikou, bez ssd a s TN panelem nechtěl.

Kubajs21
    Kubajs21
    Klíčník

Display to má ten, co se neleskne. Když hraju venku, tak na něm vše v pohodě vidím… Myslím, že je to antireflexní, nebo něco takového, dá se na něj koukat za stran… Jinak ta Grafická karta je super, bez ní bych se WoT na vylepšenou grafiku nezahrál a A3 asi už vůbec ne (aby se na to dalo dívat). Za tu cenu, kterou to stojí to je dost dobrý notebook na práci, nebo do školy, a zároveň ho můžeš využít i na jiné věci.

Terablick
    Terablick
    Účastník

Začnu odzadu…

Kubajs: notebook za 13k asi nebude zrovna herní dělo, ale podle toho co píšeš jako nouzovka na cesty asi stačí 🙂 Každopádně dobré vědět že to alespoň zvládá 🙂

CzR: Sestava myslím slušná, procesor mám asi o chlup lepší (i7 3770k), grafiku stejnou a jsem na tom dost podobně s těma fps 🙂 jen GTX 660 už v HD rozlišení nezvládá vyhlazování (ani základní), což ale jde oželet, a v A2 to moc nevadí (v A3 ho překvapivě zvládá mnohem líp, takže tam mám 4xAA a nějaké další “vyhlazovací efekty” při stejných fps).

Jinak když jsme tedy i u toho co vlastně kdo má a jak mu to na tom běží, klidně pište taky, hodí se vědět jak na čem A2 a A běží. Důležité je ale uvádět na jakém rozlišení hrajete (viz já – na 1280×1024 pohodlně přes 100FPS i s vyhlazováním, ale po přechodu na HD monitor kolem 40-50 fps a v A2 vyhlazování nehrozí, v A3 jen základ), a případně v čem jste museli slevit aby to běželo tak nějak dobře 🙂

Moje sestava tedy je:

i7 3770K, GTX 660 2GB, MSI Z77A GD55, 4x 4GB Corsair Vengeance DDR3 1600, zdroj Tagan TG 530 U15, Skříň bigtower Chieftec BA-01 B, disky 2x Adata SP550 (os + Steam), + 5x různé “rychlé” HDD 1-3TB/ks, set vodního chlazení Innovatek XXD + přídavný blok na grafiku, monitor Benq GW2760 + druhý monitor Samsung Syncmaster E1920 (dostal jsem ho darem) + v záloze druhý stejný (možná časem rozjedu 3 monitory :D), klávesnice Logitec G19, myš Genius GX Game Gila, headset Creative soundblaster 3D tactic (má vlastní USB zvukovku, což je velká výhoda), a joystick Microsoft SideWinder Precision Pro

Aja: Co ty CRT monitory? 😀
    Jinak návrhů halda, trochu se v tom zorientovat nebude asi pro každého úplně snadné, ale v zásadě souhlasím, jen i3 mi na hry přijde maličko slabé (obecně), ale do opravdu levného “herního” PC asi OK (hlavně ne AMD :)). Něco mi přijde zbytečně drahé v poměru cena:výkon, něco OK do dražších nebo naopak levnějších sestav, celkově se v tom najde něco pro každého 🙂 Jsem hodně zvědavej na nižší řady AMD 4xx, ale musíme si počkat až budou otestované v praktickém provozu. Jinak v bodech:

1: souhlas
    2: Raději bych asi volil i5
    3: rozhodně schvaluju – sám je mám 🙂
    4: nevím jestli nesáhnout rovnou po dražším i5 6600, ale 1500 navíc je asi ještě moc, hlavně do levnějších sestav, a rozdíl nebude velkej
    5: souhlas
    6: neznám, nemůžu hodnotit, ale asi bych raději sáhl po osvědčeném Arctic Freezer 13, kterej nestojí o moc víc
    7: RX480 asi bude super, ale ještě bych si počkal na víc reálných testů, a taky na levnější řady 4xx za nižší ceny, Accelero mi přijde zbytečně drahé, ale pokud jde někomu o hluk a nesáhne po vodě, pak asi jasná volba za co vyměnit původní chladič (pokud měnit), GTX 1060 mi přijde zbytečně drahá, raději bych asi sáhl po vyzkoušené GTX 980 (ale o GTX 1060 toho moc nevim, možná má něco v čem 980 překoná :))
    8: Benq 2470H dobrá volba, ale za cenu toho Dellu mám 27″ AMVA monitor Benq šetrnej k očím, a ten Dell podle mě nemá nic co by mluvilo spíš pro něj než pro můj Benq 🙂
    9: mě osobně se líbí víc ten Asus, ale je to skoro “deska jako deska”, spíš jde o porty atd 🙂
    10: za tu cenu parádní skříně, jinak asi jsou i “vymakanější”, ale ne za takový ceny 🙂
    11: rozhodně souhlas 🙂
    12a: souhlas, podle mě jedna z mála voleb pro Armu
    13a: souhlas, souhlas, asi bych volil levnější ale přesto kvalitní zdroje, buď Corsair nebo Seasonic, případně další, např. podle doporučení co jsi sám poslal, kde si myslím vybere každý podle svých možností a voleb: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=938&t=1235181
    14a: ano, pokud chci utratit hodně peněz za jen o málo lepší disk než Adata SP550, ale je to volba mnoha hráčů, takže souhlas 🙂
    12b: proboha proč tak drahou grafiku? Za GTX 980 dáš o 3-4 tisíce míň a podle mě podá přinejmenším srovnatelný výkon
    13b: opět jedině souhlas
    14b: viz 14a 🙂
    15: Pokud někdo zaplatí grafiku co to utáhne, už asi neřeší že monitor stojí 10k, takže ano 🙂
    16: ano, ale v týhle ceně je už výběr i z “lepších” skříní, ale nic proti téhle 🙂
    16,5: viz poznámky k 12b a 13a
    17: nevím jestli rozdíl ve výkonu stojí za o tolik vyšší cenu…
    18: proboha… 😀 Pro 4K asi OK, ale kolik lidí dá za grafiku tolik peněz? 😀

A ještě bych doporučil ze zkušenosti ventilátory Arctic F12TC s teplotní sondou a automatickou regulací otáček v rozsahu 500-1800 otáček a k ventilátorům obecně doporučuju gumové nožičky – třeba tyhle co mám já: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007N0BU0CM2TRL

Aja
    Aja
    Klíčník

re Terablick:

Celý ten můj příspěvek je postaven na principu, že máš nějaký rozpočet a měníš komponenty dle seznamu (zleva doprava, od 1. bodu po poslední) dokud nenarazíš na svůj strop:
    Příklad: a/Mám o 1,5K vyšší rozpočet, než je cena deafaultní sestavy. Tak prostě vyměním GK 750 za 960, a nic nedělám dál.
    b/ Mám o 2,5K vyšší rozpočet, tak vyměním GK za 960 a vezmu lepší I3. Na I5 se prostě nedívám, protože je za hranicí rozpočtu!

Nechtělo se mě dělat XY sestav v rozsahu ( 15,16,17….50,-).

Terablick
    Terablick
    Účastník

To je mi jasné, jen ke konci jsi se nechal už dost unést 🙂

Palasaur
    Palasaur
    Účastník

ZÁKLAD

CPU – Intel Core i5 4690K ~6,420Kč
    GPU – GeForce GTX 1060 ~6,100Kč
    MOTHERBOARD – MSI Z170A GAMING PRO ~3,800Kč
    RAM – Kingston HyperX Fury 2400 ~1,300Kč
    ZDROJ – OCZ FirePower CoreXStream 500W ~850Kč
    CASE – NZXT S340 ~1.800Kč

ZÁKLAD => 20,270Kč

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DOPLŇKY

Myš – Mad Catz R.A.T. 1 ~600Kč
    Klábosnice – A4tech Bloody B328 ~850Kč
    Sluchátka – Kingston HyperX Cloud II ~2,500Kč
    Monitor – 24″ Samsung C24F390FHU ~5,000Kč

DOPLŇKY => 8,950Kč

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kdyby jste viděli nějaký problém, tak dejte vědět. Obdobnou, né-li stejnou, sestavu si budu pořizovat, tak bych rád slyšel názor i někoho jiného.

Doplňky moc v potaz neberte, nechal jsem se trochu unést. Ale pokud máte nějakou zkušenost, dejte vědět. 🙂

Terablick
    Terablick
    Účastník

Za stejnou cenu máš https://www.alfa.cz/product.php?eid=105160006000000357Y&Search=i5%206600k&SearchType=1 a je to novější a lepší procesor 🙂 Do tej desky co jsi napsal ani 4690 nejde dát 🙂 grafika OK, zdroj může být, ale jsou lepší za podobnou cenu, RAMky OK, ale já osobně preferuju Corsair, case je volba každého, myš podle ruky a podle funkcí (já mám Genius Game Gila, protože má mraky tlačítek), klávesnice zase podle chuti a možností, lepší mechanická, ale za tuhle cenu nekoupíš, sluchátka za tuhle cenu? No když na to máš 🙂 monitor OK, já preferuju Benq nebo jiný zavedený značky, Samsung má trochu horší kvalitu…

Aja
    Aja
    Klíčník

1. Nezapomeň koupit kladivo, ať tam nacpeš procesor. Vubec jsi nenapsal od jakýho výrobce bereš grafiku. Chladič na grafiku máš vlastní? Ta základní deska je drahá jako dvě normální! Opravdu si toho “GAMING PRO” ceníš na 2K? Zdroj? looool. nezapomeˇk koupiut hasičák.
    http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=938&t=1235181
    Case? no když nemáš prachy na normální zdroj tak kupuješ tak drahý case, ale věc vkusu.
    Myš: je to na tobě jak se ti drží…. Hardverově to rozdíly nepoznáš
    BTW za membránovou klavesnici bych 800,- nedal ani za 2 kusy.
    Monidtor nemá DVI ani display port.., tak se nad tím zamysli, hdmi je taková nouzovka.

Aja
    Aja
    Klíčník

“ale já osobně preferuju Corsair,” To mnoho lidí, a je to dáno tím, že ty verze hyper x fury měli nějaký problémy a hodně lidí to řešilo na TomsHardware.

Kubajs21
    Kubajs21
    Klíčník

Já doporučuji tyto sluchátka: https://www.alza.cz/a4tech-bloody-g501-d4391771.htm?o=1
    Ve stejném obchodě jsem je kupoval minulý rok asi za 900 Kč, i přesto, že mají připojení přes USB tak mají dost dobrý zvuk a mají 3 zvukové možnosti, mezi kterými si můžete přepínat: fyzicky udělaný 2.0, 5.1 a virtuální 7.1 (bez správného nastavení zní jako sud, ale i po nastavení se mi více líbí 5.1). Jsou celkem lehké, mají nějakou kovovou konstrukci obalenou plastem a nějakou koženou náhražkou (mají pěkně měkké polštářky na uši). Co se týče 5.1, tak v Armě rozeznáš směr odkud jede vozidlo asi na +- 25 stupňů a pokud si v programu sluchátek nastavíš, aby ti to zvyšovalo hlasitost kroků, tak pěšáka uslyšíš celkem dost přesně, jen musíš potichu sedět a poslouchat…

Sluchátka mají na kabelu panel s možností nastavení hlasitosti a možností vypnout mikrofon. Nevýhodou je, že ovládáním hlasitosti ovládáte softwarový zvuk ve Windows (Já mam zvuk na 10% a mikrofon na 16%). Nicméně ve výsledku to jsou za tu cenu fakt špičkový sluchátka (nemá cenu utrácen za sluchátka 2000 a více).

Terablick
      Terablick
      Účastník

“„ale já osobně preferuju Corsair,“ To mnoho lidí, a je to dáno tím, že ty verze hyper x fury měli nějaký problémy a hodně lidí to řešilo na TomsHardware.” – I já jsem měl dvakrát velké problémy s Hyper X (2x se odporoučely, jednou bez varování, podruhé postupně), i když už je to dýl, a od té doby jedu na Corsair Vengeance a s těma nebyl problém nikdy žádnej 🙂

Sluchátka mám taky USB, s externí zvukovkou, což mi maximálně vyhovuje (jsou to dva zcela oddělené systémy, které se netlučou (u hodin jsou po připojení dva nezávislé jezdce nastavení hlasitosti), a pro mě i jediná možnost jak autodetekcí ztlumit repráky když připojím sluchátka – přední panel na case mi nefunguje a zadní neumí autodetekci, takže repráky neztlumí). Sluchátka jsou super, směrově i zvukově, jen já jsem odjakživa dost hluchej, ale za to sluchátka nemůžou. Jde o Creative Sound Blaster Tactic 3D Alpha. Prakticky ty samé má i Tomas, a chválí si je taky 🙂 Jen on má bezdrátové, což jsem chtěl taky, ale stojí kolem 2-2,5 tisíce, a to mi přišlo přecijen moc. Moje stály jen asi 1350. Prodávají i verzi za necelou tisícovku, která má ale jeden společný jack pro mic i sluchátka, takže je nelze použít bez přiložené externí zvukovky, a mají klasický kulatý kabel, kterého se ze zkušenosti bojím že se postupně “ulomí”. Mikrofon je vyměnitelný (odnímatelný), stejně jako externí zvukovka (sluchátka mají pozlacené jacky – ty se strčí buď do té externí zvukovky, nebo klasicky rovnou do case, takže externí zvukovka se nemusí použít). Kabel je plochý, velmi tenký a pružný, a překvapivě velmi odolný, vůbec se nezamotává, je poměrně dlouhý, a je na něm ovládání hlasitosti a vypínač mikrofonu a klip na připevnění na triko. Ten funguje výborně jako ochrana proti poškození kabelu. Drží dost, ale ne moc, takže když člověk za kabel omylem zatáhne, klip sklouzne a kabel se nepoškodí. To býval u mě největší problém – nejčastěji se kabel poškodil přímo u sluchátek a byl konec. Mikrofon je na plně tvarovatelné tyčce, což je opět výhoda (na minulých jsem měl plastové rameno a to je na houby). Sluchátka vůbec netlačí (jsou první co mi opravdu nevadí ani mnoho hodin na hlavě a nebolí mě z nich uši – včera jsme hráli 12 hodin v kuse a úplně v pohodě), a velmi pružný plastový oblouk, který toho dost snese a nemá sklony nějak praskat nebo se jinak poškodit. Je vystlaný zespodu vrstvou měkkého asi molitanu, potaženého kvalitní koženkou (po skoro roce nenese známky jakéhokoliv opotřebení, stejně jako koženka co dosedá na uši), a má velký rozsah nastavení velikost hlavy. Za mě naprostá spokojenost a nejlepší sluchátka co jsem kdy měl 🙂 Ze stránek výrobce k nim lze stáhnout software na úpravu zvuku, grafický equalizer, voice changer, ukládání profilů nastavení s přednastavenými profily pro hry, hudbu, filmy atd, a dalšími funkcemi (sluchátka ale fungují perfektně i bez něj a bez nutnosti něco nastavovat – na tomhle OS jsem ho už ani neinstaloval).
      Klávesnici mám tedy drahou, ale ne proto, že bych jí musel nutně mít. Jen jsem hledal solidní herní klávesnici a makro tlačítkama (G tlačítka) a podsvícením kláves (ale svitem jen písmen, ne zespodu podsvícené klávesy), protože často hraju za šera nebo po tmě, a naskytla se příležitost koupit tuhle bomba klávesnici (Logitech G19) za třetinovou cenu, mírně jetou, ale jako novou 🙂 Jediná nevýhoda je francouzská layout kláves, ale liší se prakticky jen popisky na CAPSLOCKu, a klávesách v bloku kde je HOME/END, INSERT/DELETE a PRTSCR/SCROLLLOCK, takže no problem 🙂 Horší je to u kláves s diakritikou – ty jsou nepopsané (písmena na nich vůbec nejsou, jen speciální znaky, takže jsem se musel naučit po paměti kde je které písmeno :D. Mohl jsem si vybrat z německého a francouzského, a ta německá mi neseděla (měla ještě horší popisky), i když měla větší a barevně odlišené klávesy WSAD, což se hodí, tahle mi seděla víc. Je to samozřejmě zbytečně předražená klávesnice, a za plnou cenu bych jí nekoupil, ale má (alespoň pro mě) své výhody. Např. na display je možné zobrazit popisek ke každé G klávese (co dělá), který si napíšu sám, má kolečko (přesněji váleček) na hlasitost, a hlavně má 12 G kláves plně programovatelných, včetně možnosti uložení 3 nejpoužívanějších profilů přímo do klávesnice (přepínají se tlačítky M1 až M3, včetně možnosti odlišného podsvícení pro každý profil, jak barvy tak intenzity světla a intenzity podsvícení displaye), a další mraky přednastavených a automatických profilů umí sama spouštět pomocí detekce spuštěné hry nebo aplikace (Logitech má vlastní seznam her včetně přednastavených profilů a doplňujících informací na display, kde se může třeba u některých her zobrazovat i minimapa, gear a podobně), a další hry lze manuálně přidat. Ten display toho vůbec umí mraky, včetně základního zobrazení TS (jména lidí v roomce, bohužel ale už ne kdo mluví, a nespolupracuje samozřejmě s TFAR, ani se neumí přepnout do roomky kde je hráč – roomky se musí procházet ručně šipkama u displaye), hodiny (bohužel v základu jen analogové), stopky, odpočet (nastavitelný), atd, ale třeba i přehrávat video z YouTube, prohlížet internet (podobně jako v mobilu nebo televizi, nic extra praktického, s myší to nepracuje, vše se ovládá šipkama a “entrem” vedle displaye), ovládání multimédií (seznam skladeb, aktuální skladba, čas do konce atd), a Aja by jistě vymyslel i jak to využít např. pro minometné výpočty, ale samozřejmě je to jen parádička za vysokou sumu, bez které se člověk bez problému obejde (i když je fajn a hodí se, a v některých hrách toho umí dost zobrazit – v armě bohužel nic :D. Možná časem někdo udělá něco pro A3 – je to open source systém) 🙂 Jediné co mi vadí a nechápu to je, že klávesy pro ovládání displye, tlačítka M1 až M3, diody indikace zaplých ???-LOCK kláves a LEDka napájení klávesnice svítí natvrdo oranžově, bez možnosti změny. Klávesnice jinak umí celé RGB spektrum barev a plynulou regulaci intenzity podsvícení od nuly po 100%, jen těhle pár kláves tam prostě rušivě svítí vždy oranžově. Za tu cenu už tam mohli dát stejnou RGB diodu nebo alespoň možnost změny barvy, případně prostě vypnutí podsvícení jen těhle kláves. Možná se někdy odhodlám a dám tam prostě bílé nebo modré LEDky. A jako hráč bych taky ocenil možnost úplně samostatného nastavení barvy a intenzity podsvícení pro WSAD, případně šipky. Dělají ale i variantu s “hmatovými” WSAD (jsou větší a mají jinou barvu – šedou), takže to je ještě lepší. Bohužel já tuhle verzi nemám, a i když prodávají samostatně těhle 8 samotných kláves i jako doplněk (liší se pak i šipky, ale samozřejmě měnit si je člověk nemusí, protože šipky samozřejmě nahmatá snadno, když jsou mimo všechny ostatní klávesy), stojí asi tisícovku, a to mi za to opravdu nestojí 🙁 Samotné WSAD bych si za 2-3 stovky asi i dokoupil 🙂 Kdyby někdo narazil na G19 na díly, klidně nefunkční, nekompletní a pod, mám zájem (hlavně kdyby měla CZ nebo alespoň EN layout, abych si vyměnil i klávesy s diaktritikou), a kdyby měla tyhle šedé klávesy, tím líp 🙂 Podle mě jde o asi vůbec nejlepší herní klávesnici co kdy kdo udělal. Viděl jsem jich desítky, ale na všech je něco špatně. Buď vypadají jako z pouti, ošklivé plasty, nesmyslné dekorace a tvary, hnusně oranžové klávesy WSAD a podobně, nemluvě o barevném rádoby podsvícení kláves, které je pod klávesama, takže písmena jsou vidět ještě hůř, a svítí to akorát do očí, často vícebarevně najednou, což je hnus), nepraktické nebo úplně chybějící G klávesy, nekvalitní provedení, poruchovost atd… Tahle je prakticky “dokonalá”, až na ty opravdu drobnosti co jsem popsal (některé ale u jiné varianty jsou jinak), a kdyby se doladily detaily, byla by to naprosto geniální klávesnice. Jo, a má na sobě 2x USB 3.0 porty a má externí napájení ze sítě (volitelně lze nahradit druhým USB – je tam možnost volby – trafo nebo USB). Sluchátka a myš mám strčené právě do klávesnice 🙂 Kabely jsou extrémně silné a kvalitní, gumové, a jsou dlouhé 2 metry. K dokonalosti chybí snad už jen interní dobíjecí baterka (akumulátor, jako u notebooku a pod.) s možností odpojit kabely a používat jí jako bezdrátovou 😀
      PS: Logitech nabízí i podobnou klávesnici bez dysplaye, za asi třetinovou cenu, ale nevypadá tak dobře, má i méně dalších funkcí (G kláves atd), a je zkrátka levnější proto, že toho míň umí. Ale pro někoho by to asi byla dobrá volba za přijatelnou cenu. Já jí v podstatě původně chtěl koupit a při jejím hledání na netu za lepší cenu jsem narazil na Aukru na tyhle dvě starší G19 za třetinu ceny 🙂

Aja
    Aja
    Klíčník

Já osobně mám averzi vůči sluchátkům do USB. Už jen kvůli tomu, že platíš 30% z ceny sluchátek za samostatný D/A přvodník a zesilovač. Navíc nějaké prametry jsou k nedohledání… U zvukovky na základní desce si přečteš aspoň nějaké parametry na: http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=28&Level=5&Conn=4&ProdID=328

Co se týče “ladění zvuků přez subwofery.” Tak toho jsem odpůrce. Možná v některých případech ti to zesílý kroky, ale jindy mají kroky trochu jiný zvuk a máš je pa zeslabení, či utlumené. Navíc pokud se ti stále mixují jednotlivé frekvence, blbě se ti navyká na určitou paletu zvuů. A u hudby je to pak úplná zhyralost.

Aja
    Aja
    Klíčník

re Terablik:
    Na kombinovaný jack můžeš nasadit normální redukci/rozdvojku.
    Více méně jsem se už vyjádřil ke sluchátkům s vlastním DAC a pokud se firma nepochlubí ani s tím jaký požila, tak co si o ní mám myslet. Co jsem měl možnost otestovat z dražších sluchátek tak jedině: http://www.svetsluchatek.cz/sluchatka/koss-sb49/ Připadal jsem si jak v jiném světě, ale možná to byl jen placebo efekt. Osobně ale preferuji otevřená sluchátka, zvlášť když je mám na uších delší dobu, (navíc u nich neztrácím přehled o dění kolem sebe).

Co se týče tý Logitec G19, tak se musím jen smát. Ale oční lékaři učitě mají při léčbě šilhavých radost. Taková rádoby slátanina zbytečných, v mém případě i nechtěných featur v kýčovitém podání. Pod pojmem herní klávesnice si představuju něco jako: Steelseries 7G (možná znáte levnější variantu G6V2). Která obsahuje základní prvky pro to, aby mohla být nazývána herní. Tzn. anti-ghosting přes PS2 konektor a kvalitní mechanické snímače, které zabezpeč stabilitu tlačítka a správnou křivku potřebné síly v průběhu stisku klávesy. https://www.youtube.com/watch?v=7pw19XbP0QU

P.S. Pokud nemám nafukovací rozpočet (Paladinův případ, když nemá prachy na pořádný monitor ani zdroj), tak bych za jmenované doplňky, s malou přidanou hodnotou, neutrácel více jak: myš/klávesnice/sluchátka 600/250/400 kc.

Já mám dočasně: https://www.tsbohemia.cz/connect-it-ci-58-klavesnice-usb-cerna_d146417.html A jediný nedostatek shledávám v klasickém neduhu membránových klávesnic: lehce se houpající klávesy. Na nerovnoměrný chod si člověk lehce a rychle zvykne.

K myším ti jen řeknu: Pokud nemusíš, nikdy neber univerzální, vždy ber pravorukou. (doporučuji GIGABYTE M6900). A když chceš nějakou dražší, ber myš s vyměnitelným závažím, určitě to oceníš víc, jak nějaký přitroublé podsvícení.

Palasaur
    Palasaur
    Účastník

Děkuji za všechny vaše připomínky, proto jsem sem napsal. 🙂

Změním CPU(>6600K) a RAM(>Corsair).

Co se klávesnice týče, tak ani za Boha nemůžu najít žádnou, která by mi vyhovovala jak “pohodlností”, tak vzhledově. Logitech G19 vypadá hezky, ale zaráží mě ta její “masivnost”. Nebo se mi to zdá? Postnutou myš jsem měl možnost vyzkoušet na naší LANce a líbila se mi právě absence těch (zasraných) “knoflíčků”, které mě u tej mé tak hrozně překážej. Jakej debil může dát macro tlačítka na myš?

Sluchátka chci dražší kvůli RPGéčkům. Miluju Fallout, lol.

Monitor – “Rozkaz zněl jasně, chci prohnutej monitor!” A toho se držím. Tenhle byl nejlevnější na daném serveru, víc jsem to nezkoumal. Nicméně, jako většinu věcí na seznamu. Ale myslím, že to jste asi poznali. Mé znalosti vypočetní techniky končí asi u strkání “dobrých” konektůrků do “dobrých” děr.

Bůh Vám žehnej.

Aja
    Aja
    Klíčník

“Jakej debil může dát macro tlačítka na myš?” Ten co siuvědomuje, že kevá ruka obskuhuje 30plus kláves a pravá jen 3. Já jsem rád, že si ke kompasu a zoomu můžu dát tlačítka 4 a 5 co mám na palci.

Palasaur
    Palasaur
    Účastník

Jestliže máš tak malou ruku na to, aby jsi o tyhle blbosti při míření nezavázel, tak to ti z plného srdce závidím.

Aja
    Aja
    Klíčník

Každá myš je originál a je třeba si ji oošahat před koupi. Je to ještš horší, jak s oblečením. Samozřejmě, že u myšší co mají pod 40mm na výšku můžou někomu tlačítka pro palec překážet…

Aja
    Aja
    Klíčník

BTW, nemáš nějakou recenzi na zmiňovaný monitor? Já našel jen jednu v němčině a googl translator je v tomhle nepoužitelný…

Kubajs21
    Kubajs21
    Klíčník

Pala, co se týče těch sluchátek, tak si to vážně rozmysli, já je používám a vím, že jsou pohodlné, mají perfektní prostorový zvuk 5.1 a dají se přepnout na 2.0 pro poslech hudby + vše si můžeš přeladit, aby to znělo tak, aby se ti to líbilo. Myslím si, že dát 2500,- za sluchátka je blbost. Máš buď levné sluchátka do 500,- herní sluchátka 900,- až 1700,- předražená sluchátka nad 2000,- a profi sluchátka, které stojí 8000.- až 14000,-

Na hraní ti stačí sluchátka na nejvýš tak za 1500 Kč, ale každý sluchátka jsou jiný, problém je, že vyšší cena se nerovná vyšší kvalitě… Tady máš recenzi na ty moje sluchátka: https://www.youtube.com/watch?v=qUozPVWhLi4
    Koukni, jak vypadají a srovnej to s ostatníma… Zvuk je u nich naprosto v pořádku…

Terablick
    Terablick
    Účastník

Paladin: myš mi sedne do ruky jak se říká jako prdel na hrnec, a makro tlačítka jsou důvodem proč jsem si jí koupil. Je to bomba věc když mám na prostředníčku kompas a “push to talk” (v mém případě mute), a na ukazováčku gear a přepínání zbraní (alternativně tam jde dát něco jiného – třeba GPS, mapa a pod.). Na palci mám k dispozici další 2 tlačítka a další 3 jsou na myši nahoře – ty se obsluhují trochu hůř, ale jde to taky v pohodě 🙂 A právě na ty tvé RPG se tyhle makro tlačítka hodí víc než na co jiného – jak píše Aja, levá ruka obsluhuje 99% a pravá jen 2-3 tlačítka? Proč? U mě pravá obsluhuje 7-10 funkcí, což je v armě mnohem pohodlnější než na klávesnici furt hledat tlačítka :).
    G19 má rozměry klasické mechanické klávesnice, a ten “podpůrný” nesmysl vepředu je samozřejmě sundavací a nemám ho tam 🙂 Aby jsi si to mohl srovnat s tvojí, přikládám rozměry – délka cca 49cm, šířka v nejširším místě cca 19cm, na krajích cca 16,5. Display (čistě obrazovka) má rozměry asi krabičky zápalek 🙂 Myš je myslím dělaná i na větší prsty, moje by se tam vešly možná i dva na každé tlačítko 😀 Šířka myši v místě špiček prstů je 6 cm. Já osobně jí držím vlastně asi úplně nesmyslně, ale vyhovuje mi to a perfektně to funguje. Držím jí jakoby mezi dvěma prstama – palcem a prsteníčkem (malíček pomáhá taky, ale víc asi drží prsteníček), jakoby úplně dole, jakoby u stolu nebo podložky (podložky nesnáším a nepoužívám), a prsty tak vlastně neleží na myši ale skoro jakoby na podkladu, a zbylé dva prsty mám nad ní jakoby pokrčené a dotýkaj se jen konečky. Možná proto mi vyhovuje co nejlehčí myš, a všechna závaží tedy vždy vyndavám 🙂 Zápěstí mám položené pevně a hejbu jen kloubem. Vlastně veškerý pohyb myši co dělám se odehrává ve čtverci asi 2×3 centimetry (většinou se “vejdu” do 1×2) 😀
    .
    Aja: G19 má antighosting na 20 kláves a kvalitní a příjemné mechanické klávesy 🙂 PS2 je přežitek a já osobně bych už klávesnici ani myš na PS2 nechtěl. Nicméně jsou redukce, pro toho kdo by to snad chtěl 🙂 Podsvícení byl požadavek (samozřejmě decentní, především účelové, tedy čitelná písmena ve tmě), a G19 má v tomhle ohledu maximální možnosti – nastavitelné barvy v rozsahu RGB (posuvníky i tabulka), a regulace intenzity 0-100% + profily s různým podsvícením. Další požadavek z mé strany byly G klávesy (makra) abych si nemusel pamatovat a “hledat” spousty dvojklávesových zkratek a podobně. G klávesy jsou vyčleněné mimo a jsou hmatově snadno identifikovatelné – jsou ve třech blocích po 4 (stejně tak jsou po 4 a mimo hlavní blok i F klávesy, což opět pomáhá velmi rychlé orientaci, dokonce i hmatem), takže během hraní se na klávesnici prakticky vůbec nepodívám. Měl jsem asi 15 různých klávesnic v cenách od “drobných” až po cca tisícovku, a všechny stály za houby. Tahle mi sedí jako žádná jiná a osvětlení písmen je dokonale ostré a tak akorát, že neruší a neoslňuje, ale písmena jdou perfektně číst i v naprosté tmě 🙂
    Jak jsem už napsal, všechny ty featury navíc jsou v podstatě zbytečné, ale něco se občas “hodí”, když už to tam je 🙂 Obešel bych se ale pohodlně i bez toho 🙂
    Pokud jde o cenu, pak kdybych skládal celou sestavu, určitě bych nekupoval drahou myš a klávesnici, a popravdě jsem nikdy celou sestavu takhle neskládal. Před asi 17 lety jsem si koupil (nechal z dílů sestavit) v CZC celou sestavu (svou první), ale od té doby jsem si vždy všechno měnil jen podle potřeby, a od doby co mám tuhle case (asi 8-9 let) měním vždycky jen desku + cpu (desku jen kvůli nutnosti jiné patice), a grafiku. RAMky jsem měnil jen z důvodu poruchy, jinak mám ty samé už ve druhé nebo třetí desce a měnit je hned tak nehodlám, stejně jako desku a cpu – leda v případě poruchy. Klávesnici a myš jsem kupoval zcela samostatně, z výše uvedených důvodů. Měnit je opět už asi dlouho nebudu. Jediné co se tedy doufám změní brzy bude grafická karta. tuhle mám už cca 3 roky a na HD monitor nestačí, což jsem očekával, ale starý monitor odešel, a kupovat cokoliv jiného než HD mi přišlo jako nesmysl. Opět doufám že bude sloužit mnoho let. Ten předchozí jsem měl od roku tuším 2002 :D. Case, chlazení (vodní), ventilátory (pokud neodejdou) a další věci neměním už mnoho let 🙂 DVD mechaniku a další věci v PC vůbec nemám (mám je ve skříni, ale roky jsem nepotřeboval je vyndat a dát do PC). Takže u mě nelze mluvit o nějakém rozpočtu na sestavu nebo tak. V PC mám mraky peněz, ale dávám je do něj postupně a stejně postupně upgraduju podle potřeby – tu grafiku, jindy cpu a desku, výjimečně něco dalšího. Tyhle věci měním cca každé 3-4 roky, protože prostě už nestačí na nové tituly. Klávesnic a myší jsem vyzkoušel řadu a tahle mi prostě sedí jako žádná jiná. “pravoruké” a celkově rádoby anatomické myši mi vůbec nevyhovujou – jsou většinou moc vysoké a bolí mě z nich ruka. Závaží mám všechny vyndané (je jich tam možno dát až 6 – jsou tam na ně držáčky zespodu pod víčkem, a pokud se tam dají všechny, myš je opravdu těžká) a obecně nesnáším těžké myši a závaží vždycky vyndavám (i pevná). Rukou (myší) hejbu jen v rozpětí pár centimetrů (monitor mi kurzor přejede na dálku když myší posunu asi o 15mm), a naprosto mi to vyhovuje, jen pokud opravdu potřebuju přesnost na 1 pixel (přesné kreslení a podobně) snížím si DPI ze 4800 (u mě základní nastavení, ale myš umí až 8000) třeba na 3000. Podsvícení myši nepotřebuju a svítí mi na ní jen logo a to stejnou barvou jako klávesnice 🙂 Jinak je vše vyplé (opět je tam možnost nadstavení v celém rozsahu RGB a intenzita 0-100%, a to navíc extra pro kolečko, pro logo a pro zbytek. Kolečko mám lehce podsvícené (spíš jen proto že to tam už jednou je tak aby nebylo úplně bezbarvé) a logo svítí tak nějak aby vypadalo dobře (stejně se na něj samozřejmě nekoukám a kryje ho ruka, ale když myš leží volně a je úplná tma, poslouží to pro rychlé nalezení myši 😀 a navíc to i celkem dobře vypadá :)). Obešel bych se ale opět zcela bez toho (na myši člověk nepotřebuje nic “číst”, na rozdíl od klávesnice). Jinou myš která by mi seděla do ruky a měla tlačítka podle mých představ jsem nenašel, a že jsem hledal dlouho… Stála mě tuším 600,- Kč, a váhal jsem, ale jsem za ní opravdu rád a byly to asi nejlépe utracené peníze za periferie co jsem kdy zaplatil 🙂 Navíc jako bonus má dlouhý opletený kabel, což byla u mých předchozích myší největší bolest – “ulomil” se obvykle po cca roce (naposledy u A4Tech), a tenhle nenese po intenzivnějším využití než kdy dřív vůbec žádné stopy poškození, dokonce ani opotřebení, a to každej den za ten kabel tu myš věším přes druhej monitor, protože jí nemám kam dát 😀
    Klávesnice a myš byly taková třešnička na dortu (spolu se dvěma SSD a novým headsetem) jinak v podstatě doladěné sestavy (chyběla a pořád ještě chybí solidní GK, ale to bylo i z důvodu, že moje GTX660 neměla dosud rozumného nástupce, který by stál za změnu, a taky než jsem koupil HD monitor, stačila pohodlně i na Armu (měl jsem kolem 70-120 fps při zaplém vyhlazování, na HD teď mám 45-55 při vyhlazování na medium až low, a u A2 zcela bez vyhlazování – jakmile ho zapnu jen na minimum, jsem na 25 fps v klidu). Na naprostou většinu her pořád stačí v pohodě, a měnit jí tak budu jen právě kvůli armě. Následník bude logicky GTX1060, ale v mém případě (především z cenových důvodů) “jen” 3GB verze. Měla by pohodlně stačit na další cca 3 roky a pak stejně budu pravděpodobně upgradovat, takže 6GB verze podle mě nemá zatím význam, 4k neplánuju a VR taky ne. Mimo GK neplánuju nic upgradovat nebo měnit minimálně další 2-3 roky (doufejme že všechno vydrží funkční). Se sestavou jak je (mimo GK v armě a 2-3 dalších hrách), včetně periferií, jsem maximálně spokojen 🙂 Samozřejmě nemusí sedět každému 🙂 Vím že bych mohl mít i lepší monitor, ale nemám PC jen na hry – koukám do něj 8-12 hodin denně a potřebuju monitor ze kterého mě nebolí oči 🙂 Proto mám low blue light sense eye monitor Benq s VA panelem. Rozdíl je opravdu zásadní – dřív mě po dvou hodinách pálily oči (při čtení na bílém podkladu skoro hned), teď mě oči ani hlava nebolí ani po 12 hodinách hraní (tuhle neděli :D) vůbec 🙂

• Tato odpověď byla upravena před 2 roky, 6 měsíců uživatelem Terablick Terablick.
    Stealth
    Stealth
    Klíčník

Kluci budu dávat na prodej mou MSI N770 TF 2GD5/OC Gaming. Kdo má zájem napište mi. Cena 3000Kč
    https://www.czc.cz/msi-n770-tf-2gd5-oc/130128/produkt

Mattoni
    Mattoni
    Moderátor

Zdravím, jaký dobrý procesor do 6000? A k tomu základní desku?

Aja
    Aja
    Klíčník

i5-6600

Mattoni
    Mattoni
    Moderátor

odkaz? 😀

Aja
    Aja
    Klíčník
    Terablick
    Terablick
    Účastník

Mattoni: Nauč se používat vlastní hlavu a ruce 🙂 Pro tentokrát:

i5 6600 klasická verze 6600

i5 6600K verze s lepší možností taktování (oficiálně)

i5 6500 Skoro stejně výkonnej, ale o něco levnější (vejde se do limitu 6000,- Kč)

Desky- řazeno podle ceny (všechny se socketem 1151 můžeš použít, vybereš si podle výbavy a vkusu)

Tytéž věci na Alze (ceny jsou prakticky stejné, TS Bohemia má myslím poštovné zadara (Alfacomp kdyžtak má na 99% – je to stejnej shop jako TS Bohemia, jen se jinak jmenuje a jinak vypadá, ale maj totožný ceny i sklad):

i5 6500

i5 6600

i5 6600K

Desky s paticí 1151

Zabralo mi to tak asi 5 minut celkem 😀

Mattoni
    Mattoni
    Moderátor

Děkuji 😀

Stealth
    Stealth
    Klíčník

i5 6600 klasická verze 6600

i5 6600K
    Jak psal terablick je to jen jako officiálně ale taktovat jdou stejně 🙂

Aja
    Aja
    Klíčník

i5 6600 – na Mironetu za 6300,- (před půlrokem jsem za ty prachy kupoval K verzi), ale dle heureky ji maj jinde i za 5600,-
    desku třeba: MSI B150 PC MATE v bohemce/alfe za 2275,- mám desku od stejného výrobve (sice s Z170 čipem), a díky implementaci USB3 driveru do legacy podpory biosu si ji nemohu vynachválit (rozuměj, podporuje instalaci w7 z flashky).

Pokud máš ale nějakou starší desku s paticí 1150, tak vem i5 4690, zbytečné pro tebe přecházet na skylake.

Terablick
    Terablick
    Účastník

Ano, to je pravda. Pokud máš desku s paticí 1150 (nebo třeba 1155), nemusíš nutně mít procesor řady 6xxx, a měnit i desku. Prostě si koupíš starší generaci procesoru, která má prakticky srovnatelnej výkon, a nemusíš měnit desku, čili ušetříš nějaké 2 tisíce za desku, a možná i něco za procesor (a může mít i vyšší takt, což ale samozřejmě samo o sobě nic neznamená) 🙂 Třeba právě 4690 je dobrá volba a stojí o dost míň. Na druhou stranu pokud nemáš ani desku s paticí 1150, nemá dneska už smysl kupovat desku s tímhle socketem a do ní příslušnej procesor. Zajímavý to je v podstatě jen pokud už desku máš 🙂

Mattoni
    Mattoni
    Moderátor

Jop, a to bych musel jedině rozmontovat, abych zjistil, jaký socket mám, že?

Aja
    Aja
    Klíčník

right click Your Computer, properties, Device manager…. tam uvidíš verzi cpu a když by byla možnost desky podporující hashvel, ujisti se dle typy desky, zjistíš v boot screenu/biosu.

• Tato odpověď byla upravena před 2 roky, 4 měsíců uživatelem Aja Aja.
    Stealth
    Stealth
    Klíčník

sixor
    Účastník

Tak po skoro 10 letech nastal čas na výměnu notebooku, původně jsem chtěl levnější ale nenašel jsem žádný který by se mi tolik líbil.
    Vím že notebooky se tu moc neřeší ale i tak posílám, nejslabším článkem je disk ale jsou i varianty lepší a myslím že se to dá přikoupit či vyměnit.
    Právě ho testuji a budu na něm hrát WOG asi v půlce tohoto měsíce tak uvidíme.

https://www.alza.cz/lenovo-legion-y520?dq=4672109

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Close Menu