Úvodní stránka Fóra Náborové oddělení Informace a návody Návod na zprovoznění: Arma 2 herních módů a TS pluginu

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel Kubajs21 Kubajs21 a poslední změna proběhla před 3 roky, 3 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #14130
  Kubajs21
  Kubajs21
  Klíčník

  WOG logo1. Minimální systémové požadavky
  2. Instalace Arma 2 + DLC + klan tag
  3. Stáhnutí módů
  4. Nastavení TeamSpeak pluginu
  5. Nastavení ACE
  6. Grafické nastavení Army

  —————————————————————————————————————–

  1. Minimální systémové požadavky

  Pro správné fungování hry, TS pluginu, launcherů atd. potřebujete minimálně následující věci:
  Microsoft Visual C++ 2010 (32-bit) nebo Microsoft Visual C++ 2010 (64-bit)
  Microsoft .NET Framework 4.5.2 (Offline Installer) nebo Microsoft .NET Framework 4.5.2 (Web Installer)

  Operační systém (OS): Windows 7
  Paměť (RAM): 4GB
  Procesor (CPU): 2 jádra 3 GHz
  Grafická karta (GPU): rozjedete i s NVIDIA GT220 (128-bit sběrnice, 1 GB paměť)
  Volné místo na disku: ARMA II (8,3 GB) + ARMA II OA (7,7 GB) + WOG módy (15 GB) + rezerva = 32 GB

  2. Instalace Arma 2 + DLC + klan tag

  – pokud nemáte hru Arma 2 + Arma 2 OA + Arma 2 OA beta na steamu přidejte si jí na steam
  – nainstalujte Armu 2, zapněte ji, zvolte si grafické nastavení a poté zapněte první misi pro správné vytvoření souboru arma2.cfg
  – poté nainstalujte Arma 2 OA + Arma 2 OA beta (obsolete) [všechny ostatní DLC mít nemusíte]
  – zapněte Arma 2 OA vytvořte si nový profil: “[MOR] přezdívka” a do URL klanu vložte tento odkaz:
  https://www.morclan.cz/squad/Arma2/Recruit.xml
  – do topicu Arma profilové ID napište název vašeho profilu a vaše profilové ID
  – poté si zvolte grafické nastavení + ovládání kláves a zapněte první misi, opět pro správné vytvoření arma2OA.cfg

  3. Stáhnutí módů

  – pro stažení WOG módů musíte stáhnout WOG launcher (WOG addony jsou upravené a mají vlastní originální ověřovací klíče)
  – nainstalujte a spusťte WOG launcher, v nastavení si zvolte všechny cesty ke hrám a poté si nastavte mod folders (místo kam se stáhnou módy, doporučuji si vytvořit zvláštní složku “WOG mods“)
  – dále klikněte ve WOG launcheru na CHECK a poté na UPDATE (začnou se vám stahovat módy)
  – pokud se vám objeví chyba no mirrors, tak to znamená, že se momentálně hraje hra a servery pro stahování módů jsou vypnuté
  – během stahování se může stát, že ztratíte spojení se serverem, v tomto případě potvrďte chybovou hlášku a opět dejte CHECK a UPDATE (WOG launcher začne stahovat, tam kde předtím skončil)

  4. Nastavení TeamSpeak pluginu

  – nainstalujte si TeamSpeak 3 client
  – jděte do složky, kde máte stažené WOG módy, otevřete si složku userconfig a vše překopírujte do složky userconfig v Arma 2 OA (pokud v A2 OA nemáte složku userconfig, tak si jí vytvořte)
  – poté se vraťte zpět do složky s WOG módy, otevřete si složku: @a2r_ts3\plugins a v této složce si otevřete zip soubor 0.9.2_3.1, ze kterého si vše zkopírujte do složky AppData\Roaming\TS3Client\plugins (do složky Roaming se dostanete tak, že do Windows vyhledávače napíšete: %appdata%)
  – zrestartujte TeamSpeak a v TOOLS -> OPTIONS -> ADDONS si zapněte Task Force Arma 3 Radio (herní rádio)

  5. Nastavení ACE (důležité)

  – jděte do složky s WOG módy a spusťte: @WOG_ACE/clippi/aceclippi.exe
  – dáte Change manual options, poté si vyberte profil, který jste si předtím vytvořili “[MOR] přezdívka“, zaškrtnete: (No Voice, No Cross, Ball Tracers, Reticles a Grenade Throw) a dejte SAVE
  – dále zapněte hru, pomocí WOG launcheru (tím se vám zapne hra s potřebnými módy), jděte do hlavního menu dejte ACE nastavení a nastavte si klávesy pro selfinteraction menu a interaction menu (pomocí těchto tlačítek budete ovládat například celý medický systém)
  – tlačítka si zvolte tak, aby jste vše mohli ovládat jednou rukou na klávesnici -> například F5, F6; nebo 1, 2 (F1 – F4 jsou automaticky zabrány pro rychlou změnu dohlednosti, takže pomocí těchto tlačítek nemůžete dělat nic jiného)
  – také je doporučeno si dát amplitudu hodu granátu jedním klinutím na 1 (maximální hod), povolit si menu pozadí u posunků, zapnout si vylepšené házení granátů, přepnout na zbraň po odhození granátu, zobrazit si ikonku polohy postavy, zobrazovat nábojnice na zemi a zobrazovat počet munice v zásobníku, jako obrázek

  —————————————————————————————————————–

  6. Grafické nastavení Army

  “Nastavení army pro optimální FPS nejen na WOGu”

  Grafické nastavení:

  Texture Detail (Detail Textur): Nastavte na Velmi vysoké, pokud nemáte opravdu extrémně slabou sestavu.
  Video Memory (Grafická paměť): Vždy nastavte na Výchozí.
  Anisotropic Filtering: I na slabších sestavách nastavte Velmi vysoký – minimální vliv na FPS.
  Antialiasing (Detail Vyhlazování): Největší dopad na FPS – pokud nemáte opravdu výkonnou grafickou kartu, vypněte úplně, nebo podle výkonu vaší karty zkuste nízké nebo střední nastavení.
  ATOC: Má trochu (ne moc) vliv na FPS, ale pokud si můžete dovolit alespoň nízké vyhlazování (s vyplým vyhlazováním ATOC nefunguje), nastavte GRASS (tráva). Tráva pak bude mnohem víc průhledná – uvidíte snáz nepřítele v trávě.

  Terrain Detail (Detail terénu): Můžete vypnout, ale na WOGu je tráva vynucená.
  Object Detail (Detail objektů): Naprosto klíčové nastavení – jakékoliv jiné nastavení než na maximum snižuje vzdálenost na kterou vidíte objekty – tedy i hráče. Pokud nemáte extrémně slabou sestavu, vždy na max!
  Shadow Detail (Detail stínů): Pro TvT a PvP doporučuju vypnout. Lépe vidíte a je tu i nějaký vliv na FPS.
  HDR Quality: Normální nebo vyšší – minimální vliv na FPS.
  PPAA: Jediná dobrá volba je FXAA Sharp Filter (stačí malý, střední, nebo vysoký si nastavte u výkonnějších sestav). Trochu zaostří textury, minimální vliv na FPS.

  Postprocess Effects: Pokud netrváte na blbostech jako rozmazávání pohybu (zcela nereálné a hnusné), vždy vypnout.
  Interface Size (Velikost interface): Podle toho jak velké písmo v menu hry, v nastavení atd. chcete mít – má vliv i na velikost kompasu ve hře (pokud nepřečtete čísla na kompasu, nastavte normální nebo větší, jinak malý).
  Aspect Ratio (poměr stran): Vždy přesně podle vašeho monitoru!
  Vsync: Vypnout, pokud nepociťujete problémy s obrazem – pak zkuste zapnout jestli to pomůže. Minimální vliv na FPS a nulový přínos do kvality obrazu – jen synchronizuje snímky (a tím trochu zatěžuje grafickou kartu, ale jen nepatrně).

  Nastavení dohlednosti, jasu, gamy, a dalších věcí:

  Viditelnost: Nastavuje se v ACE nastavení během každé mise, nastavení dohledu v základní Armě nic nemění. Nedoporučuje se snižovat viditelnost mimo města pod 2500. Ve městě lze snížit i na 1500. Nastavení dohledu lze také navolit pomocí rychlých kláves F1, F2 a F3 (lze změnit ve složce “userconfig” ).
  Jas a Gama: si nastavte podle sebe – pohodlně stačí výchozí hodnoty (1 a 1), ale pokud si nastavíte Gama trochu výš (1,2 – 1,3), lépe uvidíte v nočních misích. Ve hře s WOG mody nelze toto nastavení měnit – musíte si ho tedy změnit předem, při hře spuštěné bez WOG modů.
  Souhrn nastavení: Není potřeba se o to vůbec starat – nechte tam co se tam vytvoří samo.
  Rozlišení interface: Vždy nechte nastaveno 100% – přesně rozlišení vašeho monitoru. Jakákoliv změna vede k výraznému rozmazání a deformaci obrazu ve hře!
  3D rozlišení: Vždy nechte nastaveno 100% – přesně rozlišení vašeho monitoru. Jakákoliv změna vede k výraznému rozmazání a deformaci obrazu ve hře!

  (pokročilé) ArmA2.cfg a ArmA2OA.cfg:

  Oboje najdete v Dokumentech > ArmA 2 (ne ale v ArmA 2 Other profiles, kde máte váš herní profil)

  Najděte a případně editujte tyto řádky:
  GPU_MaxFramesAhead=1; Nastavte hodnotu na 1 – zlepší to plynulost hry a pravděpodobně i FPS.
  GPU_DetectedFramesAhead=0; Nastavte na nulu – viz výše.
  refresh=120; Nastavte na dvojnásobek obnovovací frekvence vašeho monitoru, hlavně pokud zapnete Vertikální synchronizaci.

  (pokročilé) Spouštěcí parametry:

  Volitelně si ve Steamu (ArmA 2 > Properties (vlastnosti) > Set Launch Options (nastavit parametry spuštění) nebo ve WOG launcheru (či jiném launcheru) můžete nastavit tyto spouštěcí parametry (pokud vám vše funguje v pořádku, není potřeba nastavovat):

  -cpuCount= Nastavte takové číslo, kolik fyzických jader má váš procesor (i5 má 4, i7 má 4 nebo 8, podle typu, atd).

  -exThreads= Nastavte 3 pro dvoujádrové procesory, 5 pro čtyřjádrové, a 7 pro 8 jádrové nebo i výkonné 4 jádrové – zlepší to chod hry, ale jen pokud počet jader opravdu odpovídá nastavení (dělí to procesy mezi jádra). Čísla nejsou hodnoty ale cosi jako přepínače, takže nemá smysl zkoušet jiná čísla než 3, 5 nebo 7. Nulou vypnete celý tenhle parametr, což není dobré – přenese to víc zátěže na grafickou kartu.

  -maxMem= Nastavení limitu využité RAM (paměti). Nastavte maximálně 2047 – víc Arma 2 neumí využít a způsobuje to pády hry – známý memory error. Pro 1GB je to 1024, pro 2GB 2047.

  -maxVRAM= Totéž jako MaxMem, jen pro grafickou kartu. Nastavte maximálně 2047 – víc může způsobit nečekané chování nebo pády hry.

  -noPause – Nedá “escape” když shodíte hru na lištu (Alt + Tab). Nedoporučuji používat při online hraní – snadno pak při návratu do hry omylem někoho zastřelíte atd.

  -noSplash – Velmi doporučuji u všech ArmA titulů. Zkracuje to loading hry po spuštění – přeskakuje to “reklamy” a další zbytečné texty a obrazovky.

  -world=empty – Doporučuji u všech ArmA titulů. Sice pak nebudete mít na pozadí ony známé “ukázky” ze hry a hudbu, ale zkrátí to loading hry a načítání misí + sníží zatížení PC hrou v menu.

  Ukázka spouštěcího parametru pro Steam pro 4 jádrový procesor a 2GB grafickou kartu (stejné hodnoty zapište nebo zaškrtněte v libovolném launcheru): -cpuCount=4 -exThreads=7 -maxmem=2047 -nosplash -skipintro -world=empty

  (někdy je potřeba parametry oddělovat středníkem (;), a vždy je nutné aby před pomlčkou byla mezera (i před tou první)

  —————————————————————————————————————–

  V případě problému vyhledejte pomoc na TS.MORCLAN.CZ

  WOG stránky

  WOG Launcher – stáhnutí

  TeamSpeak 3 client – stáhnutí

Téma ‘Návod na zprovoznění: Arma 2 herních módů a TS pluginu’ je pro vkládání nových příspěvků uzavřené.

MOR Czechoslovak since 2006.